Repræsentantskabet

NRGi's øverste myndighed, hvor alle medlemmer bliver valgt af andelshavere. Det er blandt andet repræsentantskabets opgave at vælge medlemmerne til selskabets bestyrelse.

Jesper Kjær

REPRÆSENTANT I AARHUS

Mette Winther

REPRÆSENTANT I AARHUS

Repræsentantskabets medlemmer

Repræsentantskabet består af 100 medlemmer, der alle vælges af og blandt andelshaverne. Det foregår ved valg i distrikterme, der alle er beliggende i NRGi's forsyningssområde.

Distrikt A (Grenå/Anholt)

Aage Højbjerg  

Aage Højbjerg
Skovhegnet 9
8500 Grenaa
86 32 41 42
23 96 16 04
hojbjerg@post6.tele.dk

Knud Saaby  

Knud Saaby
Liljebakken 7
8500 Grenaa
86 32 29 20
g.k.saaby@gmail.com

Lars Møller  

Lars Møller
Djursgade 26
8500 Grenaa
60 75 10 90
86 32 35 49
lam@norddjurs.dk

Lars Ry Jørgensen   Lars Ry Jørgensen
Åparken 37
8500 Grenaa
86 32 67 09
larsryj@gmail.com
Lars Østergaard   Lars Østergaard
Skovsvinget 22
8500 Grenaa
20 29 29 25
larsoe@stofanet.dk

Distrikt B (Norddjursland)

Jens Peter Jellesen  

Jens Peter Jellesen
Mastrupvej 4
8500 Grenaa
86 38 77 77
40 45 51 78
jens.p.jellesen@gmail.com

Lars Kofoed   Lars Kofoed
Gl. Rimsøvej 41
8585 Glesborg
20 88 77 09
Lars.R.Kofoed@gmail.com
Sigrid Bluhme   Sigrid Bluhme
Skindbjergvej 45
8500 Grenaa
86 38 74 73
sigrid.bluhme@gmail.com

Distrikt C (Ebeltoft mm.)

Jan Baarup Jensen  

Jan Baarup Jensen
Skansebakken 5
8400 Ebeltoft
86 34 25 60
janbaarup@privat.dk

Niels Hammer   Niels Hammer
Boeslumvej 21A
8400 Ebeltoft
40126569 
niels.hammer@skolekom.dk
Ole Bjerregaard   Ole Bjerregaard
Mosesvinget 4
8400 Ebeltoft
86 34 39 50
61 10 48 23
olebjerregaard@hotmail.dk
Sven Arne Vallentin   Sven Arne Vallentin
Bækhøjen 3
8400 Ebeltoft
86 34 10 19
vallentin@privat.dk

Distrikt D (Mols)

Anita Søholm   Anita Søholm
Skovgårdevej 31
8420 Knebel
24265174
anitas@mailme.dk
Jens Arne Sørensen   Jens Arne Sørensen
Stabelbjergvej 2
8420 Knebel
86 35 16 50
jas@newmail.dk
Lars Telling Dennig   Lars Telling Dennig
Bygaden 32, Fejrup
8420 Knebel
20 95 12 00
info@wrapfilm.dk
Michael Munch-Hansen   Michael Munch-Hansen
Særbækvej 5
8420 Knebel
26 36 18 63
michael.munchhansen@gmail.com

Distrikt E (Midt-Djursland)

Christine Viemose   Christine Viemose
Glentehøj 20
8410 Rønde
86 26 36 14
23 42 16 76
christine@kalovigcenter.dk
Geert Hallberg   Geert Hallberg
Baunevænget 41
8410 Rønde
20 10 07 99
geert@h41.dk
Kim Lykke Jensen  

Kim Lykke Jensen
Lyngbakken 14
8544 Mørke
22 66 38 23 
tekstogbillede@yahoo.dk

Lars Simonsen  

Lars Simonsen
Stationsvej 27, Thorsager
8410 Rønde
40279035
ls@scanpan.dk

Peter Krogh-Meyer  

Peter Krogh-Meyer
Smouenvej 13
8410 Rønde
87 11 41 47
krog-meyer@privat.dk

Distrikt F (Elsted mm.)

Bo Gustafsson  

Bo Gustafsson
Elsted Byvej 26
8520 Lystrup
30 82 38 23
bg@gryskaer.dk

Frank Helbo  

Frank Helbo
Rugmarken 22
8520 Lystrup
frankhelbo@gmail.com

Hans Schiøtt  

Hans Schiøtt
Stokbrovej 3, Elev
8520 Lystrup
21 28 04 03
schiott@fiber.dk

Lone Norlander Smith  

Lone Norlander Smith
Blåbærhaven 7
8520 Lystrup
lone.norlander@gmail.com

Thomas Storm  

Thomas Storm
Ravskærvej 65, Søften
8382 Hinnerup
21 41 75 20
thst@favrskov.dk

Distrikt G (Samsø/Tunø)

Brian Kjær  

Brian Kjær
Nørreskiftevej 42
8305 Samsø
20 47 01 87
samso_elektr@yahoo.dk

Jens J. Øster-Mortensen  

Jens J. Øster-Mortensen
Nørreskiftevej 9
8305 Samsø
86 59 00 02
jom@samsoposten.dk

Distrikt H (Aarhus C/Havnen)

  Andreas Hommelhoff
Valgt: Mariane Thomsens Gade 1C, 8000 Aarhus C
Bopæl: Kastanievej 33, 8260 Viby J
60 77 13 31
    Camilla Emilie Freundt
Valgt: Klosterport 4F, 1, 8000 Aarhus C
Bopæl: Hammershusvej 76, 3, 8210 Aarhus V
22 16 89 14
    Jeanette Kusk
Kriegersvej 21, 2. tv
8000 Aarhus C
27 51 98 95
    Mai Louise Agerskov
Valgt: Inge Lehmanns Gade 10, 8000 Aarhus C
Bopæl: Valbyvej 10, 8000 Aarhus C
41 77 01 44
    Niels Jørgen Friis
Blegdammen 5
8000 Aarhus C
29 20 81 02

Distrikt I (Frederiksbjerg)

  Anne Stine Jørck
Odensegade 18, 2. th.
8000 Aarhus C
20 34 66 61
  Charlotte Darre
Hans Broges Gade 19, 4. th.
8000 Aarhus C
61 66 19 71
  Jens Myrup Pedersen
Brammersgade 60, 2.
8000 Aarhus C
30 25 67 89
  Jeppe Spure Nielsen
Hans Broges Gade 5.2
8000 Aarhus C
20 96 61 99
  Vibeke Sandø
Fredericiagade 33
8000 Aarhus C

Distrikt J (Vesterbro mm)

  Finn Arler
Emil Aarestrupsvej 9
8000 Aarhus C
86 19 14 92
  Flemming Besenbacher
Ålborggade 3, st. th
8000 Aarhus C
23 38 22 04
  Flemming Huess
Vestervang 19, 5. tv
8000 Aarhus C
50 95 20 85
  Lisbeth Haahr Uhd
Lollandsgade 42
8000 Aarhus C
30 42 81 87
  Niels Korfits Møller
Chr. Richardts Vej 1, 8000 Aarhus C
29 80 25 22
86 19 22 54
  Ole Bøgh Vinther
F.G.E. Rostrups Vej 16
8000 Aarhus C
25 15 23 25

Distrikt K (Trøjborg/Vesterbro)

  Inger Marie Just
Valgt: Tordenskjoldsgade 63, 8200 Aarhus
Bopæl: Østergaardstoften 19, 8530 Hjortshøj
30 52 75 11
  Jesper Stadil Kjær
Niels Juels Gade 17, 5. sal
8200 Aarhus N
30 33 73 56
  Line Hundebøll
Mejlgade 97, 1
8000 Aarhus C
51 48 32 13
  Solveig Munk
Mejlgade 91, 1. th.
8000 Aarhus C
86 12 87 47
  Tine Kanne Sørensme
Dr. Margrethes vej 4 A 1.
8200 Aarhus N
28 74 03 92

Distrikt L (Vejlby/Risskov)

  Jesper Steppat
Bækkelundsvej 2.1-12
8240 Risskov
  Jonas Dahl
Avnbølvej 9
8240 Risskov
61 62 46 15
  Susanne Vangsgård
Byløkken 50
8240 Risskov
86 21 11 56
  Viggo Jonasen
Hørgaardsvej 18
8240 Risskov
86 17 49 57

Distrikt M (Christiansbjerg)

  Britta Kirdan
Skelagervej 282
8200 Aarhus N
86 10 96 52
22 30 59 05
  Eva Ryberg
Valgt: Kantorparken 2-8 / Bopæl: Kantorparken 4, st. tv
8240 Risskov
51 94 86 74
  Jytte Poulsen
Skovfaldet 2 1.tv
8200 Aarhus N
74 72 33 48
21 63 65 68
  Steffen Damborg
Havtornvej 27
8200 Aarhus N
 

Lars Noesgaard Zederkof
Laurvigsgade 15
8200 Aarhus N
28 92 04 21

Distrikt N (Hasle, Skejby mm.)

  Ivar Nedergaard
Septembervej 8
8210 Aarhus V
  Kresten Kjær Sørensen
Runestenen 12
8210 Aarhus V
  Michael Sloth
Klokkerbakken 52
8210 Aarhus V
  Rie Øhlenschlæger
Haslehøjvej 21
8210 Aarhus V
29 46 09 43
  Svenning B. Madsen
Ekkodalen 16, st.th.
8210 Aarhus V
70 23 42 34

Distrikt O (Åby/Åbyhøj/Gjellerup)

  Finn Nielsen
Arnegårdsvej 38
8230 Åbyhøj
21 76 65 11
  Hans-Jørgen Jensen
Ydunsvej 28
8230 Åbyhøj
86 15 00 73
  Ole Ingermann Nielsen
Tousvej 116
8230 Åbyhøj
86 15 08 58
40 30 42 43

Distrikt P (Viby/Marselis)

  Anne-Marie Christensen
Gentoftevej 18
8000 Aarhus C
30 28 64 48
  Lisbeth Christensen
Egebæksvej 39
8270 Højbjerg
28 59 06 20

  Martin Mathias Christensen
Stadion Allé 48, 2. th.
8000 Aarhus C
23 45 11 43
98 99 00 00

 

Distrikt Q (Skødstrup/Hjortshøj/Egå)

  Christel Ebsen
Hedevangsvej 3
8250 Egå
86 22 61 56
24 62 60 28
  Ina Marie Graneberg
Hjortshøj Møllevej 164
8530 Hjortshøj
86 38 76 33
30 29 76 33
  Marie Ambrosius
Gammel Kirkevej 26
8530 Hjortshøj
40 62 45 07
  Søren Egge Rasmussen
Hjortshøj Møllevej 162
8530 Hjortshøj
86 74 22 90
22 15 64 62
  Thomas Appel Hansen
Søtoften 42
8250 Egå
86 22 42 21
25 59 40 03

Distrikt R (Dagnæs/Tyrsted/Glud/Snaptun)

  Mia Schak Hay Pedersen
Østre Kirkevej 4
7130 Juelsminde
61 78 77 01
  Birgitte Krusell
Ternevangen 6, Snaptun
7130 Juelsminde
29 13 99 79
  Anders Linneberg
Safirvej 10
8700 Horsens
60 45 04 86
  Ole Maigaard Kristensen
Violvej 16
8700 Horsens
82 43 85 63
60 64 93 94

Distrikt S (Horsens C)

  Elizabeth Denard
Gerdorfsgade 14, 2 sal
8700 Horsens
28 11 99 61
  Find Gravesen
Søndergade 27, 3. sal tv.
8700 Horsens
  Jette Nymand
Valgt: Nørregade 16 / Bopæl: Ørnstrupvej 66
8700 Horsens
  Per Løkken
Gasvej 13, 1.
8700 Horsens

Distrikt T (Horsens Nord-Øst/Endelave)

  Assia Zouaoui
Carit Etlars Vej 20
8700 Horsens
53 65 77 90
  Jonas Bernt Kramer
Dannebrogsgade 4
8700 Horsens
51 68 13 95
30 37 56 60
  Lone Bach
Frydsvej 2
8700 Horsens
61 77 19 51

 

Distrikt U (Horsens Syd/Torsted/Hatting)

  Hanne Møller
Skolesvinget 25A, Torsted
8700 Horsens
  Jens Quorning
Stampemøllevej 15, Hatting
8700 Horsens
28 74 50 55
  Lis Emborg
Klarinetvej 11
8700 Horsens
75 64 75 75
21 77 68 75
  Per Svendsen
Overmarksvej 8
8700 Horsens
20 66 31 15
  Søren B. Poulsen
Thors Top 1
8700 Horsens
61 79 63 79 (hverdage efter kl. 16.30)

Distrikt V (Vejle)

  Søren Skjærbæk
Stærmosevej 12
7120 Vejle Ø
26 22 34 64
  Ove Juul
Bredballe Byvej 3
7120 Vejle Ø
75 81 52 16

Distrikt X (Juelsminde/Hornsyld/Stenderup)

  Arild Pedersen
Barrit Langgade 102
7150 Barrit
75 69 10 10
  Ebbe Lohmann Madsen
Buen 2
8783 Hornsyld
75 68 14 68
25 30 14 68
  Jens Bak-Andersen
Vandmøllevej 2
7140 Stouby
75 89 72 72
  Preben Straarup
Fyrrelunden 3
7130 Juelsminde
99 55 23 87

Distrikt Z (Hedensted/Løsning/Daugaard)

  Birger Hansen
Bøgballevej 19
8723 Løsning
21 45 63 40
  Gunnar Hansen
Frederiksbergvej 21
8723 Løsning
75 65 10 41
  Marianne Kjerkegaard Kristensen
Valgt: Lille Dalbyvej 8, 8722 Hedensted
Bopæl: Sanatorievej, 87140 Stouby
75 89 70 65
40 27 71 55
  Thorkil Møller Nielsen
Kirkevej 16
8723 Løsning
42 50 16 77